Mavi Yolculuk Likya ( Fethiye ) Yolu Yürüyüş Turu 7 Gece

MAVİ YOLCULUK LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞ TURU

 

Ek Hizmet Bedelleri Fiyata Dahildir

 

06,13 MAYIS CUMARTESİ HAREKET
13,20 MAYIS CUMARTESİ GERİ DÖNÜŞ

 

"SADECE ANI TUR'DA" 

 

Gidiş: Pegasus HY / Sabiha Gökçen - Dalaman: 07.05
Dönüş: Pegasus HY / Dalaman - Sabiha Gökçen: 12.35

 

7 GECE 8 GÜN 7 GECE TAM PANSİYON YAT KONAKLAMASI

 
1.GÜN
FETHİYE – YÖRÜK KAHVALTISI –FETHİYE ŞEHİR MERKEZİ – BONCUKLU KOYU

Değerli misafirlerimiz, 03.30 Beylikdüzü Bizimkent Plaza İş Merkezi Önü - 04.00 Yenibosna Airport Avm Önü (Koçtaş Karşısı, Yenibosna Metrobüs Durağı Yanı) - 04.30 Harbiye Orduevi Karşısı Cumhuriyet Caddesi Anı Tur Merkez Ofis Önü - 05.00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanından sizleri alarak,servislerimiz ile Sabiha Gökçe Havalimanı’na hareket ediyoruz. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ileuçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Alana kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızla 05.30‘da Pegasus Havayolları Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor ve 07.05’te hareket edecek olan Pegasus Havayolları İstanbul Sabiha Gökçen – Dalaman uçağı ile Dalaman’a hareket ediyoruz. Dalaman Havaalanında bizi bekleyen aracımıza binerek, Fethiye’ye doğru yola çıkıyoruz. İlk durak noktamız ekolojik 25 çeşit ürünün bulunduğu, eşek sütünü tatma şansına sahip olacağınız Yörük kahvaltımızı (Ekstra) alacağımız Yörük müzesi olacaktır. Sonrasında Fethiye şehir merkezinde kısa bir turumuzun ardından Fethiye Limanı’nda bulunan teknemize yerleşeceğiz. (saat 15.30’dan sonra teknemize yerleşeceğiz). Liman işlemlerinin ardından ilk gecemizi geçireceğimiz Boncuklu Koyuna hareket edeceğiz.

NOT: İlk gün teknede servis akşam yemeği ile başlar.

2.GÜN
SOĞUKSU KOYU – KAYAKÖY – GEMİLER ADASI – GÜN BATIMI

Değerli misafirlerimiz, Boncuklu Koyu’ndan sabah saat 6.30’da Soğuksu Koyuna hareket edeceğiz. Soğuksu Koyunda siz kahvaltınızı yaparken tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilecek. Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra eski bir Rum köyü olan Unesco tarafından ‘Dostluk ve Barışın Köyü’ seçilen Kayaköy’üne yürüyüşümüze başlayacağız. Lozan Antlaşması’nın sonucunda mübadele ile terk edilmiş eski bir Rum Köyü olan Kayaköy’ü gezerken 1920’li yılları yaşayacak, sokaklarında dolaşırken o dönem insanlarının yaşantılarından esintiler bularak onların hüzünlü gidiş öykülerine ortak olacaksınız. Gezimizin ardından teknemize geçmek için Soğuksu Koyuna geri döneceğiz. Bugün ki son durak noktamız ise üzerinde Bizans Döneminden kalmış tarihi eserlerin bulunduğu Gemiler Adası (St. Nicholas Adası) olacaktır. Adada yürüyüşümüz sırasında manzaraya ve doğal güzelliğe hayran kalacaksınız. Gün batımını eşsiz manzara eşliğinde seyrettikten sonra teknemize geri döneceğiz. Konaklama Gemiler Adası Koyunda yapılacaktır.

 

Yürüyüş Mesafesi: 5 Km

Yürüyüş Süresi: 3,5 Saat (Ortalama)

Zorluluk Derecesi: Orta 

3.GÜN
KAŞ – LİMANAĞZI KOYU

Değerli misafirlerimiz, Gemiler Adasından sabah 05.30’da Kaş’a doğru hareket edeceğiz. Sabah kahvaltımızı Akdeniz’in mavi sularında teknemiz hareket halindeyken yapacağız. Uzun bir tekne yolculuğumuzun sonunda Antalya’nın küçük ilçelerinden biri olan Kaş’a ulaşmış olacağız. Limana ulaştıktan sonra kara ulaşımın olmadığı zamanında doğal liman olarak kullanılan Limanağzı Koyuna doğru yürüyüşümüze başlayacağız. Konaklama Limanağzı Koyunda yapılacaktır.

 

Yürüyüş Mesafesi: 5 Km

Yürüyüş Süresi: 3,5 Saat (Ortalama)

Zorluluk Derecesi: Orta 

4.GÜN
APERLİA ANTİK KENTİ – SIÇAK KOYU – ÜÇAĞIZ KÖYÜ

Değerli misafirlerimiz, sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra tam anlamıyla kazı çalışması yapılmamış Aperlia Antik Kentine doğru yürüyüşümüze başlayacağız. Antik kentimizde kısa bir soluklanmanın ardından suyun altına doğru ilerleyen tarihi kalıntıların yanından yürüyüşümüze devam ederek Sıçak Koyuna ulaşmış olacağız. Öğle yemeğini Sıçak Koyunda aldıktan sonra uzun bir yürüyüş sonucunda Üçağız köyüne ulaşmış olacağız. Konaklama Üçağız Köyünde yapılacaktır.

 

Yürüyüş Mesafesi: 10 Km

Yürüyüş Süresi: 5 Saat (Ortalama)

Zorluluk Derecesi: Orta 

5.GÜN
KALEKÖY – GÖKKAYA KOYU

Değerli misafirlerimiz, sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra kara ulaşımın olmadığı eski ismi Simena olan Kaleköy’e doğru yürüyüşümüze başlayacağız. Kaleköy’e geldiğimizde dik bir patikayı kullanarak eşsiz bir manzaraya hâkim olan kaleye çıkacağız. Kale gezimizin ardından öğle yemeğini almak için limanda bulunan teknemize geçeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından yeşil ve mavinin her tonunun bulunduğu Gökkaya Koyuna yürüyüşümüze başlayacağız.  Konaklama Gökkaya Koyu olacaktır.

 

Yürüyüş Mesafesi: 6 Km

Yürüyüş Süresi: 3,5 Saat (Ortalama)

Zorluluk Derecesi: Kolay 

6.GÜN
KEKOVA ADASI – KALKAN – FIRNAZ KOYU

Değerli misafirlerimiz, sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra doğa ile tarihin bütünleştiği ve turkuaz denizin binlerce koyla çevrildiği yeryüzü cenneti olan Kekova Adası’na (Batık Şehir) teknemiz ile hareket edeceğiz. Bakir koylarında yüzme molaları verdikten sonra dünyada yıldızların yeryüzüne en yakın olduğu yer olarak adlandırılan Kalkan’a deniz yolculuğu ile ulaşmış olacağız. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanın ardından turkuaz renkli suların berraklığını hiçbir zaman kaybetmeyen Fırnaz Koyuna hareket edeceğiz. Konaklama Fırnaz Koyu olacaktır.

7.GÜN
KELEBEKLER VADİSİ – ÖLÜDENİZ – FETHİYE LİMAN

Değerli misafirlerimiz, dünyaca ünlü koruma altına alınmış Kelebekler Vadisinde sabah kahvaltısı yapmak için sabah erkenden teknemizle hareket edeceğiz. (Hava Şartları müsait değilse vadi turumuz iptal edilir.) Vadi içerisinde yürüyüş yaptıktan sonra Ölüdeniz’e (Kıdrak Lagünü) hareket edeceğiz. Ölüdeniz de başlayacağımız yürüyüşümüz Fethiye Liman da bitecek. Konaklama Fethiye Liman olacaktır. Eğlenmek isteyen misafirlerimizle akşam yemeğinden sonra Fethiye Barlar Sokağına gideceğiz. (Ekstra)

 

Yürüyüş Mesafesi: 12 Km

Yürüyüş Süresi: 6 Saat (Ortalama)

Zorluluk Derecesi: Orta 

8.GÜN
DÖNÜŞ

Değerli misafirlerimiz, kahvaltımızı yaptıktan sonra, unutulmaz anılarla teknemizden ayrılıyoruz. (En geç 10.30) Fethiye şehir merkezinden Dalaman Havaalanına gelerek Pegasus Havayolları’nın 12.35 Dalaman – İstanbul Sabiha Gökçen uçağıyla İstanbul’a dönüyoruz. İstanbul’da bizi bekleyen servis araçlarımıza binerek bir başka Anı Tur organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak üzülerek vedalaşıyoruz. 

  

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*  Teknede 7 Gece Tam Pansiyon Konaklama                                            

*  Lüks Araçlarla İle Ulaşım

*  Anı Tur Güvencesi

*  Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri                         

*  Teknede yemek esnasında su ikramı                                                        

*  7 Sabah Kahvaltısı                                                           

*  7 Akşam Yemeği

*  6 Öğle Yemeği (Bazı öğle yemeklerimiz kumanya şeklinde olacaktır.)

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Ek Hizmet Bedelleri

*  Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Biletleri

*  Liman masrafları ve çıkış işlemleri

*  Palamar ücretleri, Mürettebat servisi

*  Temiz nevresim takımları ve banyo havlularının temini fiyata dâhildir. (Deniz havlusu temin edilmez.) 
*  Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı (maske, palet, şnorkel, olta takımları v.b) 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler                                  

*  Tüm Özel Harcamalar 

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar    

*  Müze Giriş Ücretleri + Müzekart   

 

ÖNEMLİ: Programda Çocuklar İçin İndirim Uygulanmaz.12 Yaş Altı Çocuklar Tekneye Kabul Edilmez.

DETAYLAR

GENEL KOŞULLAR

 

1.Teknelere giriş 1.gün saat 15.30’dan itibarendir ve servisimiz akşam yemeği ile başlar. Teknelerden çıkış ise son gün kahvaltıdan sonra 10.30'a kadardır.

2. İlk ve son gün transfer günleri olduğundan dolayı limanda geceleme yapılır.

3. Mavi Yolculuk esnasında genellikle tekne motor gücü ile seyrine devam eder ancak hava koşulları ve rüzgârın yönü elverdiğince yelkenler de kullanılır. Haftada en az iki kez teknedeki mevcut yelken açılır.

4. Kaptanımız; hava koşullarına göre konuklarımızın güvenliği ve rahatlığı için rotada değişiklikler yapabilir.

5. Konuklarımızın, dışarıdan tekneye alkollü veya alkolsüz içecek getirmelerine müsaade edilmemektedir. İçecekler bedeli karşılığında yat barından temin edilir. İçecek ücretleri tur sonunda ödenir.

6. Dünyanın farklı yerlerinde faaliyet gösteren acentelerimiz tarafından yapılan satışlardan dolayı teknelerimize pek çok farklı ülkeden misafirler gelirler. Bu durum; dünyanın her köşesinden gelen deniz severlerle buluşma, farklı kültürleri tanıma ve yeni arkadaşlıklar kurmak için bir fırsattır. Bu çeşitlilikten ötürü kabin turlarına iştirak edecek misafirlerimize, yatta bulunacak diğer yolcuların milliyeti veya yaş ortalaması ile ilgili taahhütlerde bulunamamaktayız. Kendinize özel bir grup oluşturabilmek için lütfen Özel Yat Kiralama bölümünü inceleyiniz.

7. Kabin Charter Tur programlarımız senelerden beri edindiğimiz tecrübeler ışığında, titizlikle planlanmıştır. Tur programı ve genel şartlar önceden broşürlerimizde ilan edildiği şekildedir. Hiçbir konuğumuzun özel durumuna veya tasarrufuna göre değişiklikler yapılamaz.

8. Teknelerimizde konuklarımız kahvaltılarını yaparlarken, her sabah rutin olan kabin / wc temizliği yapılır. Hafta ortasında ise yat üzerinde genel bir temizlik yapılır.

9. Özel bir durum söz konusu olmadıkça nevresim takımları haftalık olarak kullanılır ve tur esnasında değiştirilmez.

10.Teknelerde uyulması gereken kurallar misafirlerimize tekneye girişte verilir.

  

KESİN HAREKETLİ KABİN TURLARINDA KULLANILAN YATLARIN STANDARTLARI

 

 • Kesin Hareketli Kabin Turlarında; 15 m. ile 43 m. arasında değişen, 2 ila 16 kabinli, direk donanımına sahip olan, geleneksel güneybatı ege yapımı standart ahşap yatlar kullanılır.
 • Kabinler 2 kişiliktir. Genellikle çift kişilik yataklar vardır. Twin ya da triple oda garantisi verilemez.
 • Her kabinde özel duş /wc, lomboz (pencere), küçük elbise dolabı, 2 kişi için pike, battaniye, banyo havlusu ve yastık bulunur. Tuvaletler ev tipi sifonlu ya da marina tipi pompalı olabilir.
 • Teknenin yolcu kapasitesine uygun sayıda can yelekleri, küçük bot ve can salı gibi güvenlik teçhizatları mevcuttur.
 • Yatların ebatlarına göre en az 1, en fazla 7 personel bulunur.
 • Elektrik tesisatı 12 volt ya da 24 volt'tur. Jeneratör garantisi verilmez. Limanlarda demirli durumdayken 220 volt olanağı vardır.
 • Tekneler sigortalıdır fakat kişisel seyahat sigortanızı da yaptırmanızı tavsiye ederiz
 • Bu yatlarda yolcu kapasitesine uygun ebatlarda yemek masası, yeterli sayıda güneşlenme yatakları, tente altı gölgelik alanlar ve salon bulunur.
 • Sıcak- soğuk kullanma suyu için yeterli miktarda su tankları ve tesisatı vardır.
 • Duş / wc suları için yeterli miktarda pis su tankları ve tesisatı bulunur.
 • Yeterli büyüklükte yakıt tankları ve tesisatı bulunur.
 • Yatlarda hazırlanacak yemekler için gerekli teçhizata sahip mutfak bulunur.
 • Kumanya ve içeceklerin soğutulması için gerekli buzluklar ve soğutma gereçleri bulunur.
 • Yatlarda, konukların kullanımına yönelik basit olta takımları, palet ve şnorkel bulunur.

 

* Anı Tur deniz ve hava koşulları doğrultusunda, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.

ÖNEMLİ NOT

Programda Çocuklar İçin İndirim Uygulanmaz.12 Yaş Altı Çocuklar Tekneye Kabul Edilmez.

GENEL KOŞULLAR

1.Teknelere giriş 1.gün saat 15.30’dan itibarendir ve servisimiz akşam yemeği ile başlar. Teknelerden çıkış ise son gün kahvaltıdan sonra 10.30'a kadardır.

2. İlk ve son gün transfer günleri olduğundan dolayı limanda geceleme yapılır.

3. Mavi Yolculuk esnasında genellikle tekne motor gücü ile seyrine devam eder ancak hava koşulları ve rüzgârın yönü elverdiğince yelkenler de kullanılır. Haftada en az iki kez teknedeki mevcut yelken açılır.

4. Kaptanımız; hava koşullarına göre konuklarımızın güvenliği ve rahatlığı için rotada değişiklikler yapabilir.

5. Konuklarımızın, dışarıdan tekneye alkollü veya alkolsüz içecek getirmelerine müsaade edilmemektedir. İçecekler bedeli karşılığında yat barından temin edilir. İçecek ücretleri tur sonunda ödenir.

6. Dünyanın farklı yerlerinde faaliyet gösteren acentelerimiz tarafından yapılan satışlardan dolayı teknelerimize pek çok farklı ülkeden misafirler gelirler. Bu durum; dünyanın her köşesinden gelen deniz severlerle buluşma, farklı kültürleri tanıma ve yeni arkadaşlıklar kurmak için bir fırsattır. Bu çeşitlilikten ötürü kabin turlarına iştirak edecek misafirlerimize, yatta bulunacak diğer yolcuların milliyeti veya yaş ortalaması ile ilgili taahhütlerde bulunamamaktayız. Kendinize özel bir grup oluşturabilmek için lütfen Özel Yat Kiralama bölümünü inceleyiniz.

7. Kabin Charter Tur programlarımız senelerden beri edindiğimiz tecrübeler ışığında, titizlikle planlanmıştır. Tur programı ve genel şartlar önceden broşürlerimizde ilan edildiği şekildedir. Hiçbir konuğumuzun özel durumuna veya tasarrufuna göre değişiklikler yapılamaz.

8. Teknelerimizde konuklarımız kahvaltılarını yaparlarken, her sabah rutin olan kabin / wc temizliği yapılır. Hafta ortasında ise yat üzerinde genel bir temizlik yapılır.

9. Özel bir durum söz konusu olmadıkça nevresim takımları haftalık olarak kullanılır ve tur esnasında değiştirilmez.

* “Klimalı Lüks Kabin” turlarında nevresim takımları hafta ortasında değiştirilir.

10.Teknelerde uyulması gereken kurallar misafirlerimize tekneye girişte verilir.

YAT STANDARTLARI
 1. Kesin Hareketli Kabin Turlarında; 15 m. ile 43 m. arasında değişen, 2 ila 16 kabinli, direk donanımına sahip olan, geleneksel güneybatı ege yapımı standart ahşap yatlar kullanılır. “Klimalı Lüks Kabin” turlarında klimalı tekneler kullanılır.
 2. Kabinler 2 kişiliktir. Genellikle çift kişilik yataklar vardır. Twin ya da triple oda garantisi verilemez.
 3. Her kabinde özel duş /wc, lomboz (pencere), küçük elbise dolabı, 2 kişi için pike, battaniye, banyo havlusu ve yastık bulunur. Tuvaletler ev tipi sifonlu ya da marina tipi pompalı olabilir.
 4. Teknenin yolcu kapasitesine uygun sayıda can yelekleri, küçük bot ve can salı gibi güvenlik teçhizatları mevcuttur.
 5. Yatların ebatlarına göre en az 1, en fazla 7 personel bulunur.
 6. Elektrik tesisatı 12 volt ya da 24 volt'tur. Jeneratör garantisi verilmez. Limanlarda demirli durumdayken 220 volt olanağı vardır.
 7. Tekneler sigortalıdır fakat kişisel seyahat sigortanızı da yaptırmanızı tavsiye ederiz
 8. Bu yatlarda yolcu kapasitesine uygun ebatlarda yemek masası, yeterli sayıda güneşlenme yatakları, tente altı gölgelik alanlar ve salon bulunur.
 9. Sıcak- soğuk kullanma suyu için yeterli miktarda su tankları ve tesisatı vardır.
 10. Duş / wc suları için yeterli miktarda pis su tankları ve tesisatı bulunur.
 11. Yeterli büyüklükte yakıt tankları ve tesisatı bulunur.
 12. Yatlarda hazırlanacak yemekler için gerekli teçhizata sahip mutfak bulunur.
 13. Kumanya ve içeceklerin soğutulması için gerekli buzluklar ve soğutma gereçleri bulunur.
 14. Yatlarda, konukların kullanımına yönelik basit olta takımları, palet ve şnorkel bulunur.
 15. Barbaros Yatçılık deniz ve hava koşulları doğrultusunda, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.
YEMEK MENÜLERİ

Kahvaltı: 7 öğün sabit olarak;

2 çeşit reçel, bal, tereyağı, yeşil zeytin, siyah zeytin, beyaz peynir, kaşar peyniri, yumurta, domates,  salatalık, meyve, süt, limitsiz çay ve kahve.

 

Öğlen Yemeği: 6 öğün farklı olarak;

Sebzeli Tavuk, Taze Fasulye, Patlıcan Musakka, Biber Dolması, Karnıyarık, Fırında Makarna

Pirinç Pilavı, Bulgur Pilavı, Makarna Çeşitleri, Salata Çeşitleri, Yoğurtlu Kızarma, Cacık, Komposto, Meyve.

 

Çay Saati: 7 öğün farklı olarak;

Limitsiz Çay  - Kahve, Bisküvi Kek Çeşitleri Sigara Böreği.

 

Akşam Yemeği: 7 öğün farklı olarak;

Balık Izgara, Balık Tava, Izgara Köfte – Tavuk, Et Sote, Hindi Fileto, Fırında Tavuk.

Mantar Sote, Salata Çeşitleri,  Pirinç Pilavı, Bulgur Pilavı, Makarna Çeşitleri, Barbunya Pilaki, Patates Püre, Yoğurtlu Semizotu, Piyaz, Karışık Kızartma, Cacık, Garnitür, Tatlı, Meyve 

DİĞER

NOT:

 

 

 • Tercih edeceğiniz yürüyüş ayakkabınız boğazlı vibram tabanlı yürüyüş botları olması gereklidir.
 • Küçük sırt çantası; yürüyüş esnasında matara, krem gibi malzemelerinizi koyabileceğiniz en az 30lt kapasiteli sırt çantası.
 • Bu turumuzda ki rotalar orta ve ileri derece orta seviyesinde olduğundan daha önce doğa yürüyüşü yapmamış olanlar için oldukça zorlu ve yorucu olabilir.

 

ÖRNEK YEMEK MENÜLERİ

 

Kahvaltı: 7 öğün sabit olarak;

2 çeşit reçel, bal, tereyağı, yeşil zeytin, siyah zeytin, beyaz peynir, kaşar peyniri, yumurta, domates,  salatalık, meyve, süt, limitsiz çay ve kahve.

 

Öğlen Yemeği: 6 öğün farklı olarak;

Sebzeli Tavuk, Taze Fasulye, Patlıcan Musakka, Biber Dolması, Karnıyarık, Fırında Makarna

Pirinç Pilavı, Bulgur Pilavı, Makarna Çeşitleri, Salata Çeşitleri, Yoğurtlu Kızarma, Cacık, Komposto, Meyve.

 

Çay Saati: 7 öğün farklı olarak.

Limitsiz Çay - Kahve, Bisküvi Kek Çeşitleri Sigara Böreği.

 

Akşam Yemeği: 7 öğün farklı olarak;

Balık Izgara, Balık Tava, Izgara Köfte – Tavuk, Et Sote, Hindi Fileto, Fırında Tavuk.

Mantar Sote, Salata Çeşitleri,  Pirinç Pilavı, Bulgur Pilavı, Makarna Çeşitleri, Barbunya Pilaki, Patates Püre, Yoğurtlu Semizotu, Piyaz, Karışık Kızartma, Cacık, Garnitür, Tatlı, Meyve

 

TEKNELER

 

NORT STAR GULET : http://www.barbarosyachting.com.tr/North-Star-Gulet.html  8 KABİNLİ

 

KAPTAN ÖZGEN GULET : http://www.barbarosyachting.com.tr/Kaptan-Ozgen-Gulet.html 6 KABİNLİ

 

İKLİM

Akdeniz iklimi, yaz sıcaklığı güneş ışınlarının düşme açısına, kuraklık ise alçalıcı hava hareketlerine bağlıdır. En sıcak ay ortalaması 26-28 °C, en soğuk ay ortalaması 8-10 °C dir. Yıllık sıcaklık ortalaması 18 °C dir. Kar yağışı ve don olayı çok ender görülür. En fazla yağış kışın, en az yağış yazın düşer. Kışın görülen yağışlar cephesel kökenlidir. Cephesel yağışlar en fazla bu iklimde görülür. Yıllık yağış miktarı yükseltiye göre değişir. Ortalama 600 -1000 mm arasındadır. Yağış rejimi düzensizdir. Bitki örtüsü Kızılçam ormanlarıdır. Alçak alanlarda (0-800 m) Makiler bu ormanların tahribiyle oluşmuştur. Maki yaz kuraklığına, dayanabilen; Mersin, Defne, Kocayemiş, Zeytin, Zakkum Keçiboynuzu gibi kısa bodur ağaçlardan meydana gelen bir bitki topluluğudur.

BAR LİSTE FİYATLARI

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 13 Mart 2017 Pazartesi tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.